Polsat News – jak znaleźć?

Kanał Polsat News do niedawna był dostępny jedynie w zakodowanym paśmie, a dostęp do niego gwarantowało wykupienie rocznego lub dwuletniego abonamentu u jednego z dostawców kanałów telewizji i Internetu. Wiązało się to z podpisaniem długoterminowej umowy i nie zawsze odpowiadało widzom, zwłaszcza tym przyzwyczajonym do korzystania z urządzeń mobilnych do oglądania telewizji.

MUX 4 – co to jest?

Od 2019 Polsat zaczął emitować jeden ze swoich flagowych kanałów informacyjnych za pośrednictwem tak zwanego czwartego multipleksu. To potoczna nazwa na określenie nowego rodzaju nadajników, które pojawiły się w Polsce i pozwalają na wyszukiwanie kanałów telewizji jednakowo na urządzeniach stacjonarnych jak telewizory, jak też mobilnych w stylu tableta, laptopa czy też smartfona. Aby oglądać kanał, musimy mieć jednak telewizor który jest wyposażony w kodek HEVC. W innym wypadku nasze urządzenie może nie obsługiwać formatu obrazu w jakim wyświetlany jest Polsat News. Nie wiadomo też, jak długo kanał będzie emitowany bezpłatnie. W takim przypadku, gdy zostanie ponownie zakodowany, można go będzie oglądać za pośrednictwem usług dostawców takich jak Polsat Cyfrowy czy UPC oraz inne. Najczęściej ten kanał informacyjny jest dostępny nawet w podstawowych, najtańszych pakietach.

Sam kanał nadawany jest od 2008 roku i jest typową stacją informacyjną z przewagą wiadomości, relacji na żywo oraz rozmów z ekspertami, politykami i ludźmi kultury. Kanał specjalizuje się w tematyce krajowej, ale ma też swoje ośrodki za granicą, między innymi w Berlinie, Brukseli, Waszyngtonie oraz Rzymie. Dzięki temu może prowadzić relacje na żywo w zakresie najważniejszych wydarzeń światowych. Dzięki współpracy międzynarodowej ma też dostęp do informacji i źródeł, będących własnością światowych stacji telewizyjnych.

Polsat News przez internet

Technologia OTT (over-the-top) umożliwia oglądanie kanałów telewizyjnych online bez przywiązania do dostawcy Internetu ani nawet urządzenia – możesz oglądać telewizję przez Internet na dowolnym wygodnym dla ciebie urządzeniu: plazmie, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Ponadto nie musisz podpisywać żadnych dokumentów i spotykać się z menedżerami firmy, aby się połączyć – całą procedurę można wykonać online w 5-10 minut. Aby to zrobić, musisz zarejestrować się na stronie internetowej firmy – dostawcy OTT i zapłacić za dostęp do usługi kartą bankową. Możesz też zakończyć współpracę w dowolnym momencie przy minimalnym wysiłku – przestań płacić za dostęp, a usługa zostanie automatycznie rozłączona.

Jednocześnie firmy OTT często kuszą klientów promocyjnym abonamentem na jeden, a nawet kilka miesięcy za symboliczną opłatą. Taki pakiet w przypadku wielu dostawców obejmuje między innymi Polsat News.