PolsatboxGo jest a formuła VOD

Wideo na żądanie (VOD) to przyszłość dostarczania treści online. Eksperci przewidują, że do 2023 r. liczba urządzeń podłączonych do Internetu zwiększy się trzykrotnie. Nowoczesny sposób odtwarzania filmów i seriali, wykorzystuję między innymi nowa platforma PolsatBoxGo.

Czym jest formuła VOD?

VOD oznacza „wideo na żądanie” i jest sposobem na uzyskaniu dostępu do treści z bibliotek internetowych. Tam, gdzie tradycyjne kanały nadawcze i media zmuszały widzów do oglądania treści zgodnie z ich harmonogramem, strumieniowanie VOD umożliwia widzom dostęp do filmów w czasie wolnym i z dowolnego kompatybilnego urządzenia.

VOD platformy hostingowej to program, który obsługuje wideo hosting. Platforma taka jak dostępne na nowym serwisie Polsatu, dostarczają treści online za pośrednictwem powiązanych sieci. Sieci CDN to zbiory globalnie rozproszonych serwerów, które zapewniają szybkie i niezawodne dostarczanie treści do firm i odbiorców online. Profesjonalne platformy VOD dają nadawcom pełną kontrolę nad sposobem i miejscem dystrybucji ich treści.

Jaka jest różnica między transmisją na żywo a VOD?

Przesyłanie strumieniowe VOD różni się od przesyłania strumieniowego na żywo z kilku powodów. Główna różnica polega na tym, że biblioteki wideo na żądanie składają się z wcześniej nagranych treści audio i wideo, podczas gdy treści na żywo są przesyłane strumieniowo w czasie rzeczywistym.

PolsatBoxGo – czego się możemy spodziewać?

PolsatBoxGo, to nowoczesna platforma, na której znajdziemy setki kanałów telewizyjnych, a także transmisje sportowe i programy telewizyjne. Oprócz tego do dyspozycji widzów są biblioteki zawierające olbrzymie ilości filmów i seriali, na przykład produkcji HBO czy Polsatu.

Oferta serwisu została podzielona na kilka pakietów. Większość z nich zawiera kanały telewizyjne, a także dostęp do bibliotek. Wśród kanałów są między innymi HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2, AXN, AXN Black, AXN Spin, AXN White, a także Comedy Central, Discovery, Disney Channel, FilmBox, FOX, History, National Geographic czy Paramount Channel. Inny pakiet to praktycznie wszystkie dostępne na terenie Polski kanały sportowe, co pozwala nam na bieżąco śledzić rozgrywki 6 najważniejszych lig piłkarskich Europy, a także polską ekstraklasę i pierwszą ligę. W pakiecie sportowym znajdą się też kanały pozwalające oglądać, nieco mniej popularne dyscypliny, takie jak – Boks, Golf, Wyścigi terenowe czy nawet zawody e-sportu.

Ceny pakietów wahają się od 25 do 50 złotych. Można je dowolnie łączyć lub zmieniać po miesiącu użytkowania.