Windows defender – czy warto?

Jednym z dostępnych dla każdego za darmo rozwiązań jest Windows Defender. Kiedyś to rozwiązanie było raczej namiastką ochrony, ponieważ był to zewnętrzny moduł, który należało dodatkowo ściągnąć. Nie zapewniał on ochrony w trybie rzeczywistym, co niestety sprawiało, że nie był wystarczającym środkiem zapewniającym ochronę. Jednak aktualnie od jednej z aktualizacji Windowsa antywirus ten stał się doskonałą alternatywą dla darmowych rozwiązań antywirusowych. Aktualnie Windows Defender to nie tylko sam antywirus, ale także całe centrum bezpieczeństwa.

Najważniejsze informacje

Większość firm zajmujących się ocenianiem skuteczności antywirusów pokazuje, że podstawowy antywirus od Microsoftu może pochwalić się wykrywaniem wirusów na poziomie blisko 100%. Antywirus ten posiada automatyczne aktualizacje realizowane przy wykorzystaniu Windows Update. Kolejnymi zaletami tego rozwiązania jest fakt, że zapewnia bardzo komfortową ochronę. Posiada on takie funkcje jak: ochrona pobieranych plików, ustawień przeglądarki internetowej Edge, aplikacji i programów, ustawień systemu i wiele więcej funkcjonalności. Poza tym w związku z tym, że antywirus ten wbudowany jest w system Windows, nie posiada on dużych wymagań systemowych i nie spowalnia działania systemu. W związku z tym jest bardzo dobrym wyborem dla słabszych komputerów.

Podsumowując, Windows Defender dla większości użytkowników, którzy nie przechowują na komputerach wrażliwych danych będzie wystarczającym wyborem, a do tego jest w pełni darmowy. Jeśli nie ma się bardzo dużych oczekiwań to to rozwiązanie to dobry wybór.